Hipotekārā kredīta atmaksas termiņi

Hipotekārais kredīts vienmēr ir bijis viens no populārākajiem aizdevumu veidiem, kas daudziem ļāvis tikt pie jauna mājokļa uzlabot jau esošos vai piepildīt citus plānus. Lai gan šobrīd hipotekārā kredīta saņemšana vairs nešķiet tik vienkārša, kā tas bija pirms dažiem gadiem, šo aizdevuma veidu piedāvā lielākā daļa Latvijā strādājošo banku un vairāki nebanku aizdevēji.

Hipotekāro kredītu nosacījumi ir atkarīgi no katra aizdevēja, tieši tāpēc, lai izvēlētos sev atbilstošāko kredīta variantu, kā arī atrastu sev piemērotāko aizdevēju būtu nepieciešams veikt aizdevēju salīdzināšanu. Aizdevēju salīdzināšanu var veikt kāda no internetā atrodamajiem salīdzināšanas portāliem vai arī apskatot pieejamo informāciju katra aizdevēja mājas lapā.

Lai saņemtu hipotekāro kredītu, kā nodrošinājums nepieciešams nekustamais īpašums jeb hipotēka, piemēram, māja, dzīvoklis vai zeme. Pieejamā kredīta apjomu parasti nosaka atkarībā no nekustamā īpašuma vērtības. Lielāka daļa aizdevēju piedāvā kredītus, kuru summas svārstās no 70 līdz 90% apmērā no ieķīlātā īpašuma tirgus vērtības.

Aizņemoties hipotekāro kredītu iespējams izvēlēties gan īsākus, gan garākus kredīta atmaksas termiņus. Parasti hipotekāro kredītu atmaksas termiņi svārstās no 5 līdz 30 gadiem, taču katrs aizdevējs ir tiesīgs noteikt savas atmaksas termiņa robežas. Vairāki kredītu izsniedzēji piedāvā kredīta termiņa pagarināšanu, kā arī citus pakalpojumus, ar kuru palīdzību, arī pēc kredīta izsniegšanas ir iespējams mainīt aizdevuma atmaksas termiņu.