Kāda apdrošināšana vajadzīga Tavam auto?

Transporta līdzeklis ik dienas tiek pakļauts dažādiem riskiem, tādēļ būtiski ir to apdrošināt. Taču, pirms tiek atrasta aktuālā apdrošināšana, vajadzīgs iegūt informāciju par to, kā tā darbojas un kādi ir tās pamatprincipi.

OCTA

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklim piedalīties nav atļauts. OCTA atmaksā zaudējumus, kas nodarīti avārijā cietušajām personām. Tātad izdevumi par, piemēram, slimnīcas pakalpojumiem vai transportlīdzekļu remontu, nebūs jāatmaksā negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošinātājs, pie kura iegādāta polise.

Tiesības pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne vien otra transporta līdzekļa vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri atradušies transporta līdzeklī, kas atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā.

KASKO apdrošināšana

KASKO apdrošināšana atmaksā tos zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu transporta līdzekļa bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai vandālisma rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana paredz, ka uz atlīdzību var pretendēt arī tas šoferis, kurš atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā izraisīšanā. Vairāk lasi šeit!

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana parasti ietver to zaudējumu segšanu, kuri radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, gluži tāpat kā OCTA, ērti noformējama internetā. Izdevīgākos piedāvājumus ātri uzzināsi ievadot informāciju kalkulatorā – tas atvieglos izvēli.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Aspekti, kas ietekmē apdrošināšanas polises cenu

Lai atrastu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori iespaido tās izmaksas.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska apmērs.