Kurš interneta veids izdevīgāks?

internetabcInternets ir kļuvis par neatņemamu ikdienas dzīves sastāvdaļu nozīmīgai daļai iedzīvotāju, tādēļ arī Latvijas interneta pakalpojuma sniedzēji strādā pie tā, lai spētu piedāvāt kvalitatīva interneta pieslēgumu pie jebkādiem apstākļiem. Palielinoties pieprasījumam un lietotāju prasībām attiecībā pret internetu, palielinās arī provaideru piedāvājums – sniedzot iespēju ikvienam izvēlēties atbilstošāko interneta pieslēguma veidu un tarifu plānu. Latvijā plaši pieejami vairāki interneta pieslēguma veidi un lielākajā daļā Latvijas  iespējams pieslēgt optisko, klasisko kabeļinternetu vai DSL un bezvadu vai mobilo internetu. Svarīgākais nosacījums izvēloties internetu ir tīkla pārklājums un vai internets vispār pieejams konkrētajā adresē.
Bezvadu internets ir piemērotākā izvēle, ja mēdzat bieži uzturēties un izmantot internetu ārpus mājas vai darba, jo tādējādi netiekat ierobežots. Bezvadu internetu var pieslēgt atšķirīgos veidos, piem., izmantojot mobilo operatoru interneta modemus vai, piem., uzstādot rūteri klasiskajam interneta pieslēgumam mājās vai kādās sabiedriskās un publiskās iestādēs, kas parasti aizsargāts ar paroli, bet pieejams lietošanai vairākos datoros bez maksas. Ja nepieciešama absolūta mobilitāte, tad labākais bezvadu internets ir pieejams pie mobilajiem operatoriem, jo mobilo sakaru tīklu pārklājums ir teju visā valstī. Mobilais bezvadu internets pieejams kā mobilajās ierīcēs, tā arī datoros, izvēloties sev izdevīgāko datu pārraides plānu. Mobilo telekomunikāciju operatori piedāvā arī 3G un 4G interneta pārklājumu, kas nozīmē, ka varat lietot jaunākās paaudzes internetu, turklāt diezgan lielā daļā Latvijas. Lai gan tīkli nepārklāj Latviju pilnībā, tas plaši pieejams lielākajās pilsētās. Vēloties izmēģināt mobilo kā bezvadu internetu parasti ir izdevība kādu mēnesi/šus to lietot bez maksas Bezvadu internets – priekšrocības: Mobilitāte, jo internetu var lietot jebkurā vietā un laikā; Internetu var lietot vairākos datoros vienlaicīgi; Plaša tarifu plānu izvēle – ar ierobežotu/neierobežotu datu apjomu; Maksā par internetu vien tad, kad to lieto.
Interneta provaidera un pieslēguma veida izvēli ietekmē tādi kritēriji kā interneta tīkla pārklājums, datu pārraides ātrums un stabilitāte, ierīkošanas izmaksas un tarifu plāni, tehniskais atbalsts un reālās lietotāju atsauksmes par pakalpojuma kvalitāti. Viss balstās vēlmē atrast to ātrāko, lētāko un izdevīgāko interneta pieslēgumu ar servisu, kas reaģētu tiklīdz rodas kādas problēmas.  Gan mobilā, gan vadu interneta lietotāji nevēlas būt ierobežoti un, ja runa iet par datu pārraidi, tad populārākā vēlme ir bezlimita interneta pieslēgums. Tas ļauj justies droši un neuztraukties par datu pārraides plāna pārsniegšanu, vienalga, internetu lietojat skolai, darbam vai izklaidei.

Leave a Comment.