Vai auto apdrošināšana ir obligāta prasība?

Ja ar savu spēkratu gribi pilnvērtīgi ņemt dalību ceļu satiksmē, vajadzīga apdrošināšana. Neraugoties uz to, ka obligāti nepieciešama tikai Octa apdrošināšana, liels skaits auto īpašnieku izvēlas kārtot arī Kasko .

Octa apdrošināšana ir noteikta katram motorizētam transporta līdzeklim, kas tiek izmantots ceļu satiksmē. Svarīgi arī pieminēt, ka Latvijas teritorijā nopirktās standartlīguma polises tiek atzītas arī citviet Eiropas Savienībā.

Octa polises pamatnosacījumi

Uz Octa atlīdzību var pretendēt cietušais, ja viņš nav izraisījis negadījumu. Turklāt kompensācija pienākas gan auto īpašniekam vai vadītājam, gan arī pasažierim — pat, ja tas ir atradies transportlīdzeklī, kurš izraisījis negadījumu. OCTA polise atlīdzina veselības kaitējumu un īpašuma zaudējumu nodarījumu. Uzzini vairāk spiežot šeit!

Octa atlīdzina gan personai nodarīto kaitējumu, gan materiālos izdevumus. Atbilstoši likumdošanai, ir noteikts limits, kādās robežās tiek segti zaudējumi cietušajai pusei .

Kā veidojas Octa polises cena?

To, cik maksā Octa apdrošināšana, nosaka vairākas nianses, piemēram, termiņš, uz kuru apdrošināšana vajadzīga, transportlīdzekļa veids, transportlīdzekļa masa un reģistrācijas vieta.
Otrs faktors, kas veido cenu, ir katra apdrošinātāja nosacījumi un cenu politika.

Kādas ir Octa un Kasko būtiskākās atšķirības?

Sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana – Kasko sedz zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma dēļ, dabas stihijas, ugunsgrēka, kā arī transportlīdzekļa nozagšanas vai aplaupīšanas gadījumā. Kasko apdrošināšanas izmaksas ietekmē dažādi faktori, piemēram, transportlīdzekļa markas un modeļa, vērtības, izlaiduma gada un izvēlētajiem apdrošināšanas riskiem.

Kā notiek Kasko un Octa cenu salīdzināšana?

Ikvienam, kurš grib apdrošināt savu auto, šobrīd iespējamo risinājumu ir gana. Apdrošināšanas kompāniju skaits nav mazs, arī sortiments ir pietiekoši plašs. Labā vēsts ir tāda, ka visu aktuālo informāciju par izdevīgākajiem piedāvājumiem vienkārši var uzzināt atverot interneta pārlūkprogrammu.

Viena no ērtākajām un ātrākajām iespējām, kā uzzināt Kasko un Octa izmaksām, ir lietot internetā pieejamo kalkulatoru. Ievadot tajā visu aktuālo informāciju, piemēram, automašīnas reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, uzreiz iegūsi informāciju par paredzētajām Octa vai Kasko izmaksām.

Lai saprastu, kura Kasko un Octa apdrošināšana būs konkrētajam transportlīdzeklim piemērotākā, un, kur to nokārtot, iepazīsties ar vairākiem variantiem, kā arī ņem vērā zinošu cilvēku ieteikumus.

Apdrošināšana Tavai automašīnai – sameklē izdevīgāko risinājumu un brauc droši!