Vai ņemt vērā GPL ātrajiem kredītiem?

Aizdevums internetāĀtrie kredīti internetā ir noderīga iespēja aizņemties nepieciešamos līdzekļus steidzamos brīžos, piemēram, ja nepieciešami papildus nauda dāvanu iegādei vai ārsta apmeklējumam, bet līdz Tavai ikmēneša algai vēl zināms laiks jāgaida. Būtiski ir būt zinošam par visiem nosacījumiem iepriekš, lai nesanāktu liekas finansiālas problēmas. Viena no tādām lietām, kas jāņem vērā aizņemoties ātro kredītu ir GPL jeb kopējās Gada procentu likmes apmērs.

Gada procentu likme

Gada procentu likme – tās ir papildus kredīta izmaksas, ko nosaka izvēlētā ātrā kredīta kompānija par naudas izsniegšanu. Tā ir noteikta summa, kas klientam ir jāmaksā papildus kredīta pamatsummai.
Svarīgi minēt, ka visbiežāk kompānijas šo gada procentu likmi nepiemēro tiem debitoriem, kuri aizņemas 1.reizi. GPL tiek aprēķināta sākot no otrās aizņemšanās reizes. Piemēram, aizņemies 20 eiro un papildus kredīta pamatsummai Tev būs jāmaksā noteikts GPL maksājums 3,50 eiro apmērā. Šādu iespēju piedāvā viena no lētākajām kompānijām SMSCredit. Būtiski minēt, ka katrā kompānijā šī likme ir atšķirīga, bet vidēji klientiem papildus kredīta pamatsummai jāmaksā GPL robežās no 10 – 27, 5%. Jo mazāka summa, ko aizņēmies, jo mazāka procentu likme Tev papildus jāmaksā.

Iesakām iepazīties ar šo nosacījumu jau iepriekš, kā arī rūpīgi pārdomāt savas atmaksas iespējas, jo pretējā gadījumā var rasties lielas parādsaistības, kas var ietekmēt turpmāko aizņemšanos un var tikt sabojāta Tava kredītvēsture.

Diemžēl, vairums klientu nemaz nav informēti par šīm izmaksām, kā rezultātā nereti rodas lieli parādi un finansiālas nebūšanas.

Svarīgi zināt par GPL

  • Būtiski atcerēties, ka gada procentu likme ir debitora paņemtā kredīta izmaksas gada izteiksmē;
  • Lai gan ātrie kredīti visbiežāk tiek izsniegti uz neilgu termiņu – likums pieprasa finanšu informācijas atklāšanu, ko izsaka kā gada procentu likmi (GPL);
  • Pirms aizņemies vajadzīgo kredītu – vienmēr atceries, ka gada procentu likme (GPL) mainās atkarībā no dienu skaita starp dienu, kad saņemsi kredītu un dienu, kad to atdosi pilnā apmērā;
  • Kredīta atmaksas termiņš sākas tad, kad naudas līdzekļi tiek izmaksāti debitora bankas kontā, tādējādi izvēloties kredīta termiņa dienu skaitu;
  • Esi prātīgs, pirms aizņemšanās rūpīgi pārdomā savas atmaksas iespējas un izvēlies sev piemērotāko piedāvājumu, kā arī, protams, zemāko gada procentu likmes maksājumu.

Esi prātīgs un atbildīgs par savām kredītsaistībām– aizņemies tikai tad, ja laikā spēsi aizdevumu atmaksāt bez liekām problēmām. Pirms aizņemšanās rūpīgi aprēķini visu izmaksu apmēru proporcionāli saviem ikmēneša ienākumiem un aizņemies tikai tad, ja patiešām vari to atļauties. Aizdevums internetā ir ļoti nopietns lēmums, tāpēc esi prātīgs, jo bieži vien papildus kredīta pamatsummai ir jāsedz arī gada procentu likmes maksājums, kas var ietekmēt Tavu kopējo finansiālo stāvokli.