Vīriešu smaržu veidi

smaržu veidi pricekiller.lvSmaržu tirgū ir vairākas smaržu klasifikācijas un teju tūkstošiem dažādu aromātu kombināciju, tāpēc smaržu aprakstīšana ir īsts izaicinājums. Lai arī pastāv dažādas interpretācijas var vīriešu smaržu grupām, vienmēr var vienoties par dažādām vispārējām vadlīnijām.

Smaržvielu iedalījums vīriešu smaržām

  • Tabakas smaržvielas – Izmanto maisījumus no ziediem, lapām un koksnes, lai panāktu tabakas aromātu. Bieži vien ir raksturīgas arī ādas iezīmes, ko var panākt ar sintētiku. Tie, kas vēlas smaržas ar izteiktu tabakas aromātu var izmēģināt Terre d’Hermes no Hermes, kas smaržo pēc tabakas, koka, dūmiem un pipariem.
  • Augļu smaržvielas – Šajā grupā vīriešu smaržas netiek veidotas no citrusaugļiem, bet gan ar ābolu, vīģu, plūmju, bumbieru, ogu vai tomātu notīm. Augļu aromāts var būt viens vai jaukts ar vairākām notīm, kā arī jauktas ar vēl citu ģimeņu notīm, piem., zāļu smaržvielām, kur ietilpst baziliks, rozmarīns, salvija, sandalkoks, muskuss.
  • Koksnes smaržvielas – Tajās izmanto koksnes, sandalkoku, rožkoku, ciedru, pačūlijas, tos veidojot dažādu kombināciju maisījumos. Šis ir viens no populārākajiem aromātiem vīriešiem.
  • Pikantās smaržvielas – Smaržas var sastāvēt no viena avota vai būt kombinētos maisījumos, galvenokārt esot atvasinātas no kanēļa, krustnagliņām, pipariem un ingvera.
  • Austrumu smaržvielas – Parasti pieejami maisījumos, izmantojot puķes, garšaugus, koksni un garšvielas. Šīs smaržas vienmēr ir horizontāli veidotas, proti, ziedu aromāts dominēs augšā, sajaukums kalpos kā dominējošā „sirds” nots, bet lejā parasti būs vaniļa, sandalkoks, dzintars vai muskuss.
  • Citrusu smaržvielas – Visām līdzīga izcelsme, smaržo svaigi un izceļ citrusu noti, piem., apelsīnu, citronu, bergamotes, mandarīnu vai greipfrūtu. Citrusu aromātiem ir tendence vēl būt ar papildus notīm, lai piešķirtu individualitāti. Piem., vīriešu smaržas Aqua di Gio no Armani, kam sastāvā papildus ir bergamotes.
  • Zaļās smaržvielas – Lai arī ir līdzīga izcelsme, vienmēr ir ļoti tīras notis. Parasti top iezīme ir svaigi pļauta zāle, tējas lapas vai vetivērija. Var būt piejaukumi, piem., ar dzintaru, muskusu.
  • Zāļu smaržvielas – Aromātiskas un tīras. Bieži sastāvdaļas ir lavanda, baziliks, timiāns, salvija, rozmarīns, piparmētra.

Kā redzams, smaržas klasificē grupā, kur iekļauti vairāki līdzīgi aromāti. To var manīt pēc jau minētajiem smaržvielu sadalījumiem, kas tad arī ir galvenās grupas, kurās tiek kategorizēts vīriešu smaržas.

Leave a Comment.